Kategorie

Lista produktów producenta: Umbro

Firma Umbro została założona przez dwóch braci - Harolda oraz Wallace Humphreys w niewielkim warsztacie w Wilmslow. Bracia ulegli rosnącemu szałowi na piłkę nożną w całym kraju. Słowo "Umbro" to skrót pochodzący od Humphreys Brothers Clothing. Debiut zestawu firmy UMBRO odbył się w 1934 w finale Pucharu Anglii, kiedy obie drużyny Manchester City i Portsmouth nosiły ubrania zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę. To jednak nie jedyne drużyny które ubierała firma Umbro. W latach 1930 i 1940 były to Sheffield United, Preston North End, Manchester United i Blackpool. W 1952 roku, brytyjski zespół wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w zestawach Umbro. Każda grupa sportowców, miała specjalnie dostosowane do uprawianej dziedziny komplet. Od tej pory firma dostarczała ubrania dla Brytyjskiej ekipy przez kolejne 20 lat. W 1957 roku Umbro wprowadził na rynek zestaw tenisowy, tworzony we współpracy z Teddy Tinling. Współpraca ta trwała przez trzy dekady do śmierci Tinlinga. Kolejnym sportowcem, który współpracował z Umbro był menadżer Manchester United Matt Busby. Współpraca rozpoczęła się w 1959 roku, w tym samym roku, w którym firma rozpoczęła sprzedaż zestawów dla młodzieży i dzieci. W zestaw wchodziła koszulka, szorty oraz skarpetki. Dzięki temu młodzi zawodnicy mogli wyglądać tak samo jak ich futbolowi idole.

W zestawie Umbro mistrzostwa Pucharu Świata w 1962 roku wygrała Brazylia a w 1966 Anglia.W 1964 roku szkocki zawodnik Manchester United - Denis Law podpisał umowę na wyłączność z marką, stając się pierwszym piłkarzem sponsorowany przez Umbro. Spośród 16 zespołów, które rywalizowały w Mistrzostwach Świata, 15 nosiło zestaw wyprodukowane przez Umbro (za wyjątkiem ZSRR). W roku 1974 założyciel firmy Umbro, Harold Humphreys, zmarł. Jego synowie Jan i Stuart przejęli prowadzenie firmy. W 1986 roku firma Umbro zaczęła produkcję własnych butów piłkarskich. Firma zwiększyła liczbę sponsorowanych sportowców o dwóch piłkarzy: Alana Shearera oraz Michaela Owena (który miał zaledwie 14 lat). 

W 2008 roku Umbro zostało wykupione przez amerykańskiego giganta odzieży sportowej Nike. Mając na celu rewitalizację marki Umbro zainicjowano linię: "Tailored by England". W maju 2012, Nike poinformował o sprzedaży marek Cole Haan oraz Umbro, by skupić się na własnych sportowych markach takich jak Nike, Converse, Hurley i Jordan. We wrześniu 2012 roku, Football Association ogłosiła, że przyszłe zestawy dla reprezentacji Anglii będzie dostarczał Nike

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.