Odzież męska

Aktywne filtry

Odzież męska

Czy odzież męska jest Stylowa ? 

Czasy, kiedy mężczyźni nie zwracali większej uwagi na wygląd i ubierali się byle jak, dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiejsza moda męska jest równoprawna z modą dla pań. Wszystkie szanujące się przedsiębiorstwa odzieżowe w równym stopniu skupiają się na kobietach, dzieciach, jak i mężczyznach. Ubrania męskie prezentują obecnie szeroki wachlarz wzorów i kolorów, dorównując w tym względzie modzie damskiej.

Dlaczego Odzież męska sportowa jest tak bardzo wygodna

Każdy mężczyzna uprawiający sport wie, że wygoda to podstawowy wyznacznik odpowiedniego ubioru. Zwłaszcza w stosunku do odzieży sportowej powinniśmy mieć bardzo wysokie wymagania. Odpowiedni strój gwarantuje czerpanie większej przyjemności z rekreacyjnego uprawiania sportu amatorskiego, a dla zawodowców poprawę wyśrubowanych rezultatów i rekordów. Ubrania męskie muszą się charakteryzować odpowiednim krojem, dostosowanym do rodzaju aktywności. Na przykład strój do biegania powinien być w miarę obcisły, jednak nie może krępować naturalnego zakresu ruchu. Natomiast spodnie narciarskie, a tym bardziej snowboardowe, muszą mieć dość luźny krój nawiązujący do swobody i niejako pewnej subkultury snowboardowej. Oczywiście krój i odpowiedni rozmiar to jedno, a inną sprawą jest wybór odzieży sportowej wykonanej z właściwie dobranych materiałów. Mnogość materiałów może wywołać mętlik w głowie kupujących, dlatego warto się temu zagadnieniu przyjrzeć bliżej.

Czemu Ubrania męskie mamy wybierać naturalne a może syntetyczne?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie nie jest tak oczywista. W zależności od potrzeb należy wybrać strój bawełniany lub z materiałów syntetycznych, ewentualnie z mieszanki tych tworzyw. Ogólna zasada jest taka, że bawełna charakteryzuje się doskonałą przewiewnością i oddychalnością, jednak traci wszelkie swoje zalety, kiedy jest wilgotna lub mokra. Jeżeli mocno się pocimy, o co nie trudno w przypadku uprawiania sportu, bawełniana koszulka czy szorty natychmiast robią się mokre i w takim stanie zaczynają utrudniać nam życie, zamiast pomagać. W mokrych ubraniach łatwo o obtarcia i podrażnienie skóry. Dlatego do intensywnej aktywności sportowej należy polecić materiały syntetyczne, a bawełnę raczej na czas przed czy po treningu. Odzież męska, sportowa czy również okazjonalna, musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, zwłaszcza ta z syntetyków. Tkanina słabej jakości nie będzie miała odpowiednich parametrów odprowadzania wilgoci, będzie zbyt łatwo chłonąć nieprzyjemne zapachy, a także może być drażniąca w dotyku. Dlatego nie każde ubranie określane mianem technicznego zasługuje sobie na to miano. Wybór jest ciężki, dlatego kierować się należy w stronę mody szytej przez uznanych producentów odzieży sportowej, nawet kosztem nieco wyższej ceny. Warto wspomnieć, że dobrej jakości materiały posiadają właściwości bakteriobójcze, co sprzyja zdrowiu naszej skóry.

Wygląd ma znaczenie!

Odzież męska dawno zatraciła swój siermiężny charakter (zarówno odzież męska sportowa, jak i casualowa). Aktualnie mężczyźni, zwłaszcza ci dbający o tężyznę fizyczną, chcą równie dobrze wyglądać na treningu, jak i zaraz po nim. Dlatego działy damskie i męskie w sklepach oferujących ubrania męskie w sportowym wydaniu niczym się właściwe nie różnią. Mnogość dostępnych kolorów i wzorów działa również zachęcająco na wiele osób, które na co dzień niekoniecznie zainteresowane są aktywnością sportową. Warto zauważyć, że wygląd stroju to nie tylko rzecz dla estetów. W wielu przypadkach odpowiedni kolor ubrania zwiększa bezpieczeństwo użytkownika, czyniąc go bardziej widocznym. Tak jest na przykład w przypadku ubrań dla osób biegających czy jeżdżących rowerem w centrach wielkich miast. Fluorescencyjny strój zastąpić może kamizelkę odblaskową.